• HISTORIA  POWSTANIA SZKOŁY

Początki Szkoły Podstawowej w Bemowie Piskiem sięgają dnia 1 września 1954 roku. Funkcjonowała ona jako filia Szkoły Podstawowej w Orzyszu. Opiekę nad szkołą sprawowała Pani Gogol, a pierwszym nauczycielem  tejże szkoły była Pani Antonina Pawlik. Placówka mieściła się w budynku sąsiadującym z dzisiejszym Klubem Garnizonowym.

Na uwagę zasługuje fakt zmiany nazwy miejscowości, która funkcjonowała do 1955 roku  z Karczmisko – Szlaga na Bemowo Piskie.

Od 1 września 1955 r. szkoła zaczęła  funkcjonować jako samodzielna placówka składająca się z dwóch klas. Naukę rozpoczęło 32 uczniów z Bemowa Piskiego i Gorzekał.

W kolejnych latach liczba klas sukcesywnie rosła, a zajęcia z czasem zaczęły odbywać się w systemie dwuzmianowym. Powodem wzrostu liczby uczniów było powstanie w 1959 roku  Jednostki Wojskowej w Bemowie Piskim.

W 1964 roku szkole nadano imię gen. Józefa Bema.

1 września 1966 roku oddano do użytku nowy budynek szkoły, który został wybudowany z dużym udziałem prac żołnierzy miejscowej Jednostki Wojskowej. Uczniom wręczono sztandar szkoły. Odsłonięto również pamiątkową tablicę: „Żołnierze dzieciom na tysiąclecie Państwa Polskiego”.

W 1977 roku odbyła się uroczystość z okazji oddania uczniom hali sportowej wybudowanej również z pomocą żołnierzy. Działalność szkoły była przez długie lata wspierana przez patronacką Jednostkę Wojskową Centrum Szkolenia Specjalistów Wojsk Obrony Powietrznej Kraju, która uczestniczyła w organizacji wielu imprez szkolnych, biwaków, kuligów, wycieczek.

W wyniku reformy systemu edukacji w Polsce została zmieniona struktura dotychczasowego systemu. Od września 1999 roku dotychczasowa szkoła ośmioklasowa została przekształcona w sześcioletnią szkołę podstawową.

Rok szkolny 1999/2000 był pierwszym rokiem pracy w zreformowanej szkole.  20 czerwca 2000 roku szkołę opuściła podwójna liczba absolwentów: po raz ostatni pożegnano uczniów klasy VIII, a po raz pierwszy pożegnano uczniów klasy VI.

Od 01 września 2017 r. w wyniku kolejnej reformy dotychczasowa 6-letnia szkoła podstawowa ponownie przekształciła się w  szkołę 8-letnią.

Obecnie, tak jak w całej swojej  historii zarówno kadra pedagogiczna, jak i pozostali pracownicy oraz uczniowie – wszyscy pracujemy na dobre imię szkoły, starając się osiągać jak najlepsze wyniki w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane w rożnych dziedzinach i na różnych szczeblach organizacyjnych.