• REGULAMIN PRACY ZDALNEJ

1. Udział w zajęciach zdalnych dla ucznia jest obowiązkowy.

2. Uczestnictwo w lekcjach będzie monitorowane przez nauczycieli i wychowawców poprzez liczbę logowań oraz bieżącą pracę ucznia na poszczególnych lekcjach.

3. Szkoła prowadzi zajęcia wyłącznie w oparciu o system Office 365- Microsoft Teams oraz

e- dziennik.

4. Nauczyciele mają obowiązek przesyłania uczniom na platformie lub przez e- dziennik materiałów do nauki na dany dzień najpóźniej 15 minut przed planowanymi zajęciami.

5. Nauczyciele będą przesyłać materiały i zadania przez e- dziennik, w zakładce „zadania domowe”, bądź przez zakładkę „zadania” na Teams, oraz precyzyjnie wskazywać terminy ich wykonania (data i godzina).

6. Odesłanie pracy domowej przez ucznia w określonym terminie jest obowiązkowe.

7. Uczeń jest zobowiązany do wyjaśnienia przyczyny nieodesłania pracy w terminie. Niedostarczenie wyjaśnienia skutkuje brakiem możliwości poprawy pracy.

8. Dla uczniów, którzy odesłali pracę w terminie, ale wykonali ją niepoprawnie oraz uczniów, którzy usprawiedliwili nieodesłanie pracy w terminie, nauczyciel ustala dodatkowy termin i formę poprawy.

9. Jeżeli uczeń i rodzic nie odbierają wiadomości wysyłanych przez dziennik elektroniczny, nauczyciel w porozumieniu z wychowawcą pozostaje z rodzicem w kontakcie telefonicznym w celu zmobilizowania do systematycznych kontaktów przez e- dziennik.

10. Lekcje on- line trwają nie dłużej niż 30 min., pozostały czas jest przeznaczony na pracę samodzielną ucznia.

11. W przypadku przedmiotów występujących dwa i więcej razy w tygodniu należy przeprowadzić co najmniej jedną lekcję na platformie w czasie rzeczywistym. Dla przedmiotów występujących w planie tylko raz w tygodniu łączenie na platformie będzie obywało się według potrzeb.

12. Zaleca się przeprowadzenie łącznie nie więcej niż 1 lekcji on- line w grupie kl. 1- 3 dziennie, nie więcej niż 2 lekcji on- line dziennie w grupie kl. 4- 6 i nie więcej niż 3 lekcji on- line dziennie w grupie kl. 7-8.

13. Podczas zajęć on- line uczeń zobowiązany jest włączyć kamerę. W przypadku braku wizji uczeń sygnalizuje swoją obecność użyciem tzw. „rączki” i stałym kontaktem na czacie.

14. Prace klasowe podsumowujące dział z danego przedmiotu pisane będą przez uczniów na terenie szkoły z zachowaniem reżimu bezpieczeństwa.

15. Realizacja zajęć z pomocy psychologiczno- pedagogicznej przebiegać będzie podobnie do realizacji lekcji przedmiotowych.

16. Nauczyciele w czasie pracy zdalnej będą oceniać uczniów zgodnie z zapisami statutowymi obowiązującymi w szkole.

17. W zależności od rozwoju sytuacji, potrzeb i możliwości uczniów, nauczycieli i rodziców, powyższe zasady mogą być uzupełniane i modyfikowane celem uzyskania optymalnej, zdalnej współpracy.