• KRYTERIA PRAC ZADAWANYCH PRZEZ NAUCZYCIELI SZKOŁY

PODSTAWOWEJ IM. GEN. JÓZEFA BEMA W BEMOWIE PISKIM

W OKRESIE FUNKCJONOWANIA PRACY ZDALNEJ,

TJ. W OKRESIE 25.03.2020 R. – 10.04.2020 R.

(zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,  uwzględniając Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

Praca winna spełniać następujące kryteria:

1. Uwzględniać możliwości ucznia (zarówno poziom edukacji, jak i możliwości techniczne, w tym dostępność Internetu i sprzętu), a zatem być możliwa do wykonania.
          2. Uwzględniać wiadomości umiejętności określone w podstawie programowej.
          3. W miarę możliwości zawierać materiały video, animacje, filmy instruktażowe i inne ułatwiające uczniom zrozumienie zagadnienia.
          4. Rekomenduje się korzystanie z materiałów zalecanych przez MEN, tj. e-materiałów dydaktycznych dostępnych na stronach www.epodreczniki.pl, www.gov.pl/zdalnelekcje, www.cke.gov.pl, www.ore.edu.pl(więcej w dalszej części poradnika), programów i materiałów prezentowanych na kanałach telewizji publicznej, w tym kanałach internetowych https://vod.tvp.pl/;
          5. Zawierać materiał/metody/środki umożliwiające uczniowi i nauczycielowi weryfikację stopnia zrozumienie materiału przez ucznia.
          6. Zawierać jasną instrukcję:
          • Co ? (cele),
          • Jak ? (forma wywiązania się z zadania),
          • Kiedy ? (termin wykonania zadania).