• ZASADY PRACY ZDALNEJ PRZEZ NAUCZYCIELI SZKOŁY

PODSTAWOWEJ IM. GEN. JÓZEFA BEMA W BEMOWIE PISKIM

W OKRESIE FUNKCJONOWANIA PRACY ZDALNEJ,

TJ. W OKRESIE 25.03.2020 R. – 10.04.2020 R.

(zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,  uwzględniając Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

1. Nauczyciele, uczniowie i ich rodzice komunikują się za pośrednictwem: e-dziennika, na wskazany adres e-mail, ustalony numer telefonu, grupę utworzoną w tym celu za pośrednictwem komunikatorów (m.in. Messenger).
          1. Nauczyciele w tym okresie komunikują się z dyrektorem szkoły za pośrednictwem systemu Librus, poprzez skrzynkę e-mail oraz za pośrednictwem grupy Messenger i telefonicznie w celu dokonywania wszystkich ustaleń dotyczących nauczania zdalnego oraz dokumentacji pracy w okresie zdalnej nauki.
          1. Uczniowie są zobowiązani do aktywności w okresie zawieszenia zajęć w szkole poprzez: wykonywanie określonych przez nauczycieli aktywności, udział w zajęciach prowadzonych zdalnie.
          1. Poprzez aktywność ucznia rozumie się udział w lekcjach prowadzonych zdalnie, wykonywanie zadanych zadań, opracowanie określonych zagadnień tematycznych, udział w konkursach proponowanych przez nauczycieli, inne.
          1. Nauczyciele zadają zadania uczniom poszczególnych klas zgodnie z ustalonym w porozumieniu z dyrektorem szkoły harmonogramem i spełniające kryteria ustalone i przedstawione do wiadomości uczniom i rodzicom za pośrednictwem systemu e-dziennik  (KRYTERIA PRAC ZADAWANYCH PRZEZ NAUCZYCIELI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. GEN. JÓZEFA BEMA W BEMOWIE PISKIM W OKRESIE FUNKCJONOWANIA PRACY ZDALNEJ).
          1. Nauczyciele zgodnie z obowiązującymi w tym okresie uregulowaniami prawnymi mają prawo oceniać pracę ucznia zgodnie z ustalonymi Kryteriami oceniania przedstawionymi do wiadomości uczniom i rodzicom za pośrednictwem systemu e-dziennik  (KRYTERIA OCENIANIA PRAC PRZEZ NAUCZYCIELI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. GEN. JÓZEFA BEMA W BEMOWIE PISKIM W OKRESIE FUNKCJONOWANIA PRACY ZDALNEJ).