• KRYTERIA OCENIANIA PRAC ZADAWANYCH PRZEZ NAUCZYCIELI SZKOŁY

PODSTAWOWEJ IM. GEN. JÓZEFA BEMA W BEMOWIE PISKIM

W OKRESIE FUNKCJONOWANIA PRACY ZDALNEJ,

TJ. W OKRESIE 25.03.2020 R. – 10.04.2020 R.

(zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,  uwzględniając Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

Zasady oceniania pracy ucznia:

1. Ocenie podlega przede wszystkim:
          • terminowość,
          • poprawność wykonania pracy,
          • stopień wykonania pracy (czy wykonana została w całości, czy też jedynie w części).
          1. Jeżeli uczeń wykonał pracę błędnie (w całości lub w części) zadaniem nauczyciela jest:
          • zwrócić uczniowi nie ocenioną pracę z uwagami: „co zrobić, aby praca została poprawiona”; zwrócona praca może również zawierać odnośnik do materiałów edukacyjnych wyjaśniających zagadnienie,
          • określić termin zwrotu poprawionej pracy przez ucznia.
          1. Jeżeli uczeń nie dotrzyma ustalonego terminu poprawy pracy nauczyciel ocenia pierwszą wersję otrzymanego zadania.
          1. Jeżeli uczeń nie dostarczy pracy w pierwszym wyznaczonym przez nauczyciela terminie może otrzymać termin poprawkowy pod warunkiem usprawiedliwienia. W innym wypadku otrzyma ocenę niedostateczną.
          1. Praca ucznia w okresie ustalonym przez Ministra stosownym rozporządzeniem podlega ocenie w skali od 1 do 6.
          1. Oceny uzyskane przez ucznia w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zostaną uwzględnione przez nauczyciela podczas wystawiania oceny końcoworocznej.
          1. W pozostałych przypadkach nie określonych w powyższych kryteriach obowiązuje przyjęte i przedstawione uczniom i rodzicom w bieżącym roku szkolnym PZO (dostępne również na stronie szkolnej szkoły).