• Dzień przedszkolaka

• 20 września 2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego, obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, święto ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka  uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego oraz wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Z tej okazji nasi mali podopieczni zostali zaproszeni do wspólnej zabawy, która miała na celu integrowanie grupy rówieśniczej.

Przedszkolaki uczestniczyły w zawodach, zabawie tanecznej, zmagały się z balonami,  bawiły się chustą animacyjną. Radość, śmiech na twarzach dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom uczestnictwa i odznakę super przedszkolaka.

Cytując słowa  Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, wszystkim naszym przedszkolakom życzymy samych wesołych chwil spędzanych w oddziale przedszkolnym.

Anna Orzechowska, Dorota Tyszka, Elżbieta Jackiewicz

• Akcja - sprzątanie świata

• Dnia 14.09.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim włączyli się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło akcji brzmiało ” Sprzątanie świata łączy ludzi”. Akcję sprzątania najbliższej okolicy poprzedziły zajęcia edukacyjne podczas których uczniowie pod kierunkiem edukatora/ leśnika Nadleśnictwa Drygały przypomnieli sobie zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz recyklingu. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Milion ton śmieci. .Ponadto uczniowie układali ekologiczne puzzle, wysłuchano piosenki ph “Segreguję śmieci”, rozwiązywano quizy. Wszyscy uczniowie klas I-VIII i oddziałów przedszkolnych aktywnie uczestniczyli w sprzątaniu pobliskiego lasu i okolicy. Po zajęciach edukacyjnych uczniowie wszyscy uczniowie klas I-VIII i oddziałów przedszkolnych pod opieką nauczycieli i wychowawców aktywnie uczestniczyli w sprzątaniu pobliskiego lasu i okolicy.   Zebrane śmieci, popakowane w worki zostały złożone przed bramą wjazdową. Uwieńczeniem dnia było ognisko. Sponsorem kiełbaski, bułek oraz napojów była Pani Ewa Rydelek oraz Nadleśnictwo Drygały. Bardzo dziękujemy sponsorom.

Sprawozdanie sporządzili: Małgorzata i Piotr Plona

• Warsztaty dziennikarskie - głosem przyrody

• W dniach 8-10.09.2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim  pod opieką Małgorzaty Plony uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich “Głosem przyrody”, które odbyły się w Orzyszu.  Warsztaty miały za zadanie edukację młodych ludzi w zakresie rozpoznawania i znajomości znaków i certyfikatów ekologicznych, zarówno tych dotyczących żywności jak  i wyrobów z drewna, wyrobów tekstylnych, usług i etycznego wytwarzania wielu innych produktów, czyli certyfikatu fair trade.  Udział w zajęciach uwrażliwił uczniów na wszelkie “Zielone kłamstwa” - Greenwashing. Finałem działań była przygotowana pod okiem fachowców audycja radiowa.

Notatkę sporządziła: M. Plona

• Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024

• Dnia 4 września 2023 roku na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.  Zebranych powitała Dyrektor szkoły – pani Joanna Gerejczyk. Życzyła wszystkim udanego nowego roku szkolnego oraz sukcesów w nauce i pracy.

Opracował: Andrzej Nitkiewicz

• Obchody 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej

• 1 września delegacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej. O godz. 8.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. A. Boboli w Białej Piskiej wraz z udziałem pocztów sztandarowych. 9.00 odbył się przemarsz i uroczystości pod pomnik PBK upamiętniające ofiary II Wojny Światowej.

Opracował: Andrzej Nitkiewicz