• Spektakl w Ełku

• Nowa galeria Spektakl w Ełku została dodana do albumu fotograficznego

17 maja 2023 r. uczniowie klas I – III pod opieką nauczycieli wybrali się do Ełckiego Centrum Kultury w Ełku, gdziemieli okazję obejrzeć wzruszające i ekscytujące widowisko muzyczne  pt. ,,Nazywam się...Powrót do przeszłości. Czy mogę zmienić świat?”. Ten niezwykły musical dydaktyczny z elementami dobrego humoru, pozwolił widzom przenieść się w przeszłość i wzbogacił ich wiedzę na temat sławnych Polaków. Zgodnie z podstawą programową zostały przedstawione wybrane utwory A. Mickiewicza i J. Słowackiego nawiązujące do treści narodowościowych i patriotycznych. Dodatkowo na scenie pojawili się: M. Skłodowska-Curie, M. Kopernik oraz F. Chopin. Ogromnym atutem musicalu były oryginalne epokowe stroje, w których wystąpili aktorzy z Teatru Muzycznego Forte, śpiew na żywo oraz fantastyczne efekty i iluminacje świetlne. W musicalu zostały poruszone główne wartości edukacyjno-profilaktyczne z uwzględnieniem aspektu tolerancji.

Opracowała: Justyna Połujańska - Golanko

• Wycieczka do Warszawy 08.05.2023

• Nowa galeria Wycieczka do Warszawy 08.05.2023 została dodana do albumu fotograficznego

Wycieczka do Warszawy - zwiedzanie Sejmu RP

8 maja, na zaproszenie Pani Poseł Anny Wojciechowskiej, odwiedziliśmy siedzibę Sejmu RP
            w Warszawie.

W trakcie wizyty uczniowie naszej szkoły  wysłuchali wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz poznali jego dzieje współczesne. Pan przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedział nam o pracy posła oraz oprowadził po gmachu Sejmu.
            Uczniowie mieli okazję zasiąść w ławach Sali Posiedzeń, odwiedzili Senat, a także Hall Główny,
            na którym znajduje się tablica zawierającanazwiska posłów II Rzeczpospolitej poległych w czasie
            II wojny światowej oraz miejsce upamiętniające ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki  i udali się na obiad w Starym Domu Poselskim. Podróż po siedzibie Sejmu odbyliśmy również w towarzystwie PaniAnny Wojciechowskiej, która mimo wielu obowiązków znalazła czas na spotkanie z młodzieżą.
            Z niezwykłą serdecznością opowiadała o swojej pracy, a także udzielała odpowiedzi na pytania nurtujące uczniów. Pani Poseł skierowała w stronę naszych podopiecznych słowa uznania, chwaląc ich wiedzę, dociekliwość i zaangażowanie. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie w murach gmachu przy ulicy Wiejskiej oraz wspaniałą lekcję historii
            i parlamentaryzmu.

Wizyta W Sejmie RP była ważnym doświadczeniem. W imieniu uczestników wycieczki
            i całej szkoły, chcieliśmy raz jeszcze podziękować Pani Poseł za zaproszenie nas do tego ważnego miejsca.

Opracowała:M. Mikicin

• KONSTYTUCJA 3 MAJA

• Nowa galeria KONSTYTUCJA 3 MAJA została dodana do albumu fotograficznego

5 maja 2023 roku uczniowie klasy IV, V, VIII  naszej szkoły przygotowali  apel z okazji rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA.

Społeczność szkolna została zaproszona do udziału w żywej lekcji historii, która przeniosła nas w odległe czasy, minione wieki, by słowem i piosenką przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia, związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

Dzięki tej żywej lekcji historii data 3 maja 1791 roku już dla nikogo nie powinna być pustą, nic nieznaczącą datą.

Całą uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły barwy narodowe, dekoracja i wystawa przygotowana z okazji tej uroczystości.

Mamy nadzieję, że dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

Opracowała M. Mikicin

• Spotkanie z bankowcami 27.04.2023

• Nowa galeria Spotkanie z bankowcami 27.04.2023 została dodana do albumu fotograficznego

27 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli banku BOŚ z Pisza. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom i młodzieży tematyki finansów i bankowości. Uczniowie klas I – VIII zostali zapoznani  z zadaniami  banku i specyfiką zawodu bankowca, rodzajami płatności, w tym bezgotówkowych oraz  możliwościami, jakie daje konto dla młodych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, czym jest cyberprzestępczość, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nieświadomych użytkowników konta, w jaki sposób rozpoznać fałszywe banknoty. Pracownicy banku wyjaśnili uczniom, czym jest oszczędzanie i jakie płyną z tego korzyści. Zajęcia przebiegały w sympatycznej atmosferze.

Opracował: J. Dzięgielewski

• DNI JĘZYKÓW OBCYCH 21.04.2023

• Nowa galeria DNI JĘZYKÓW OBCYCH 21.04.2023 została dodana do albumu fotograficznego

DNI JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach 17-21 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim obchodziliśmy Dni Języków Obcych. Podczas obchodów promowano różnorodność językową i kulturową, która stanowi  narzędzie , dzięki któremu  możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego  zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach językowych przygotowanych przez nauczycieli języków obcych oraz przygotowali prace plastyczne (lapbooki) w języku angielskim i niemieckim dotyczące kultury, historii, sportu a także innych osobliwości danego państwa. Przygotowano informację w języku angielskim i niemieckim dotyczącą powstania w getcie warszawskim oraz wykonano prace poświęcone sprzątaniu świata. Uczniowie kl.  II –IV  opracowali plakaty  dotyczące własnej osoby.  Młodzież zmagała się z łamańcami językowymi (tongue twisters, Zungenbrecher), rozpoznawała kraje po zdjęciach zabytków, dopasowywała  flagi do nazw krajów oraz odgadywała pochodzenie słów. W celu zwiększenia efektywności nauki uczniowie rozwiązywali quizy o krajach europejskich.  Realizacja Dni Języków Obcych w naszej szkole przyczyniła się do rozszerzenia wiedzy o  innych krajach, wyrobienia  postawy szacunku w stosunku do dorobku kulturowego, obyczajowego   i społecznego innych krajów, budowania  motywacji u uczniów do uczenia się języków obcych.

opracowali: Piotr Plona, Anna Kowalczuk