• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 25.04.2023

• Nowa galeria Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 25.04.2023 została dodana do albumu fotograficznego

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia, biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I – VIII do obchodów tego święta. Wychowankowie mieli  do wykonania 5 misji z escape room, aby zdobyć kod do sejfu. Prawidłowe rozwiązania należało przekazać bibliotekarzowi. Spośród osób, które dostarczyły bezbłędne odpowiedzi, rozlosowane zostały 3 nagrody.

Uczniowie, którzy w dniach 24 -25 kwietnia wypożyczyli książkę i rozwiązali zagadkę,  mieli okazję zdobyć kolejne niespodzianki.

Opracowała :

Justyna Połujańska - Golanko

• Dni Ziemi 21.04.2023

• Nowa galeria Dni Ziemi 21.04.2023 została dodana do albumu fotograficznego

21.04.2023r. w Szkole Podstawowej  im. gen. Józefa Bema  odbyła  się uroczystość  z okazji Dnia Ziemi. W ramach tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami sprzątali najbliższe otoczenie. Dzień uświetnili uczniowie klasy piątej, którzy przygotowali przedstawienie ekologiczne pod tytułem „Ekologiczny Teleekspres” . Treści  inscenizacji przypomniały wszystkim podstawowe informacje i zagadnienia dotyczace podstawowych zasad segregacji odpadów. Ważnym punktem była zielona lekcja z udziałem  przedstawiciela Nadleśnictwa Drygały . Uczniowie mieli możliwość poznania funkcji lasu, rodzajów drzew oraz zwierząt.   Pan leśniczy  w czasie spotkania zwrócił uwagę  na  problemy dotyczące  odpadów pozostawianych przez ludzi  w lasach. Wskazał zagrożenia,  jakie  niosą dzikie wysypiska  oraz przypomniał zasady prawidłowego zachowania się w lesie.

Opracowała: Małgorzata Plona

• Tymbark z podwórka na stadion 17.04.2023

• Nowa galeria Tymbark z podwórka na stadion 17.04.2023 została dodana do albumu fotograficznego

17 kwietnia 2023 roku w gminie Biała Piska odbyły się zawody sportowe „Tymbark z podwórka na stadion”. Zawody miały na celu wyłonienie zwycięzcy szczebla gminnego U-12, popularyzację zdrowego stylu życia oraz zdrowej rywalizacji. Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim wzięła udział w/w turnieju wystawiając następujących zawodników: Adam Tereszczak, Jan Stachelek, Jan Mikicin, Stanisław Stachelek, Wojciech Zajkowski oraz Wiktor Karwowski. Nasi uczniowie dzielni walczyli i ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu. Otrzymali medale pamiątkowe. Gratulujemy!

Opracował: A. Nitkiewicz

• "Poczuj chemię do fizyki." 05.04.2023

• Nowa galeria "Poczuj chemię do fizyki." 05.04.2023 została dodana do albumu fotograficznego

Zajęcia edukacyjne pt. "Poczuj chemię do fizyki."

5 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. "Poczuj chemię do fizyki",  prowadzonych przez "Grupę Zaelektryzowani." Uczestniczy zajęć oglądali niecodzienne eksperymenty z fizyki i chemii. Zabawy z gazami (ciekłym azotem, helem i metanem) bardzo zaciekawiły zarówno tych najmłodszych jak i starszych uczniów. Zajęcia odbywały się, również przy udziale publiczności co dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

Opracowała:: A. Orzechowska

• Kiermasz wielkanocny 29.03.2023

• Nowa galeria Kiermasz wielkanocny 29.03.2023 została dodana do albumu fotograficznego

29.03.2023r  w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim odbyło się spotkanie z rodzicami połączone z kiermaszem wielkanocnym. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do tego przedsięwzięcia.  Dzieci uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w Barcianach, warsztatach zorganizowanych przez sołtysa pana Bogusława Bednarskiego oraz  wielu innych zajęciach podczas których powstały piękne ozdoby wielkanocne. Ogromie pomogli nam rodzice, którzy upiekli ciasta i nie żałowali pieniędzy na zakup ozdób. Trud się opłacał uzbieraliśmy już ponad 800 zł. Szczególnie chcielibyśmy podziękować naszemu sponsorowi -Pani Ewie Rydelek, która sponsorowała nam produkty z których powstawały ozdoby.

Opracowała: Małgorzata Plona