• Przedstawienie Bożonarodzeniowe "Jasełka 2022".

• Nowa galeria Przedstawienie Bożonarodzeniowe "Jasełka 2022". została dodana do albumu fotograficznego

Przedstawienie Bożonarodzeniowe  "Jasełka 2022".

22 grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor Joanny Gerejczyk za pośrednictwem łącza internetowego. Głos zabrali zaproszeni goście, Pani Burmistrz Beata Sokołowska oraz  Radny Bemowa Piskiego Pan Bogdan Bednarski.

Po serdecznych życzeniach zaproszonych gości uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki zaprezentowali część artystyczną. Aby, przybliżyć historię i tradycję Bożego Narodzenia, aktorzy „przenieśli”  zaproszonych gości i uczniów do miasta zwanego Betlejem z przed dwóch tysięcy lat.

Wszystko odbywało się w miłej atmosferze. Całości towarzyszyły kolędy,                  co wprawiało wszystkich w świąteczny  i magiczny nastrój. Małe  i duże aniołki, które pięknie prezentowały się na tle szopki Betlejemskiej. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka. Obowiązkowo pojawili się pasterze, zwierzęta oraz Trzej Królowie. Dodatkowym atutem przedstawienia był fakt, że uczniowie i przedszkolaki swoje role odgrywali z pełną naturalnością, doskonale się przy tym bawiąc. Wszystkiemu przyglądali się zaproszeni goście, którzy z radością spoglądali na naszych artystów. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności oraz wyrazy uznania i podziękowania. Spotkanie to miało niepowtarzalną atmosferę, która napełniła nas dobrocią, ciepłem     i wzajemną życzliwością.

Dopełnieniem uroczystości był opłatek, którym dzieląc się wszyscy składali sobie wzajemnie życzenia.

Na zakończenie zaproszono gości do stołu na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich "Chabry z Poligonu".

Opracowała: G. Marciniak, A. Orzechowska.

• Jarmark Bożonarodzeniowy w Białej Piskiej 17.12.2022

• Jarmark Bożonarodzeniowy w Białej Piskiej

W dniu 17 grudnia 2022 r. Szkoła Podstawowa im. Gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim uczestniczyła po raz pierwszy  w trzecim już Jarmarku Bożonarodzeniowym gminy Biała Piska. Stoisko Rady Rodziców naszej szkoły oferowało rękodzieło w postaci ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci ze świetlicy szkolnej, pracowników szkoły i chętnych rodziców (p. Monika Miech). Znalazły się tam także  pyszne pierniczki wykonane i ozdobione przez dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły pod opieką wspaniałych mam: p. Natalii Borzymowskiej, p. Izabeli Łada. Gorące podziękowania składamy tym, którzy w ten mroźny, zimowy dzień obsługiwali nasze stoisko: p Natalii Borzymowskiej, p Iwony Tereszczak, p Grzegorza Tereszczak, p. Agnieszki Piontek-Prusinowskiej. Wszystkim osobom zaangażowanym w wydarzenie, a nie wymienionym z nazwiska serdecznie i gorąco DZIĘKUJEMY.

Opracowała: A. Piontek-Prusinowska

• Obchody Odzyskania Niepodległości. 25.11.2022r

• W ramach obchodów 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
             25. listopada 2022 roku odbył się II Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej.
            Miał on na celu popularyzację pieśni patriotycznych i celebrację rocznicy.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

1.      miejsce zajęła Laura Bubieńczyk  z klasy 5

2.      miejsce zajął duet Stanisław Sztachelek i Wiktor Karwowski z kl. 5