• Dzień Babci i Dziadka 20.01.2023r.

• Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka 20.01.2023r. została dodana do albumu fotograficznego

Dzień Babci i Dziadka 2023r.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasze przedszkolaki chciałyby wyrazić swoją miłość i wdzięczność za wszystkie spędzone wspólnie lata. Dziękują za ciepło i dobroć jaką okazujecie im każdego dnia. Mamy nadzieję, że przygotowane wierszyki i piosenka sprawią miłą niespodziankę dla Was wszystkich.

Dziękujemy Paniom: Katarzynie Słowickiej, Wiesławie Skarżyńskiej, Wandzie Dunaj, Alicji Czerwonka; Panom: Janowi Rydzewskiemu i Bogdanowi Bednarskiemu oraz rodzicom dzieci z grupy 3 - 4 latków  za przygotowanie słodkich upominków.

Opracowały: Dorota Tyszka, Anna Orzechowska, Elżbieta Jackiewicz

• DRUŻYNA SIR PET-ERA 20.01.2023

• Nowa galeria DRUŻYNA SIR PET-ERA 20.01.2023 została dodana do albumu fotograficznego

DRUŻYNA SIR PET-ERA

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu  Edukacji Ekologicznej na temat segregacji odpadów pt. "Drużyna SIR PET-ERA", realizowanej w ramach projektu RE_KOLOGIA. Celem programu jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci w zakresie podstawowych zasad segregacji odpadów opakowaniowych, a w szczególności butelek PET, a także ich recyklingu.

Opracowała: B. Bogdańska

• SPOTKNIE Z LEŚNIKIEM 18.01.2023

• Nowa galeria SPOTKNIE Z LEŚNIKIEM 18.01.2023 została dodana do albumu fotograficznego

SPOTKNIE Z LEŚNIKIEM

18 stycznia 2023r. gościliśmy w naszej szkole leśniczych z Nadleśnictwa Drygały. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami dokarmiania ptaków zimą.  Jest to szczególnie trudny okres dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Niskie temperatury oraz brak pokarmu  zwierzęcego i roślinnego  są przyczyną głodu dla zimujących u nas ptaków. W czasie spotkania uczniowie sprawdzili swoje wiadomości i umiejętności podczas rozwiązywania różnych zagadek i wykonywania ciekawych kart pracy. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a za aktywne uczestnictwo w spotkaniu uczniowie otrzymali drobne nagrody.

Opracowała: Bogumiła Bogdańska

• Dzień Kubusia Puchatka 18.01.2023r.

• Nowa galeria Dzień Kubusia Puchatka 18.01.2023r. została dodana do albumu fotograficznego

18 stycznia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka.  Tego dnia w bibliotece szkolnej na czytelników czekało mnóstwo atrakcji. Młodzież z  klasy VII wcieliła się w bohaterów książki „ Kubuś Puchatek i przyjaciele”
            i zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy.

Uczniowie zapoznali się z wystawką książek o Kubusiu Puchatku , wysłuchali misiowej przygody, wspólnie kolorowali, układali  puzzle, rozwiązywali zagadki, wykonywali zadania online.  Dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia z Kubusiem Puchatkiem, Kłapouchym, Prosiaczkiem i Tygryskiem lub zakładały maski wybranych postaci. Każdy, kto wypożyczył książkę, otrzymał żelki w kształcie misia.

Nagrodą za aktywne uczestnictwo w zajęciach były odznaki wręczone przez Kubusia Puchatka.

Opracowała: Justyna Połujańska - Golanko

• „Święta z książką” 03.01.2023

• Nowa galeria „Święta z książką” 03.01.2023 została dodana do albumu fotograficznego

Od 19 do 22 grudnia w bibliotece szkolnej trwała  akcja promująca czytelnictwo pt.   „Święta z książką”. Uczniowie losowali  gwiazdki z numerkiem, pod którym ukryte były tytuły książek zaproponowane przez bibliotekarza.  Dodatkowo, do 12 egzemplarzy dołączone były czekolady.
            Akcja cieszyła sią dużym zainteresowaniem.

Opracowała: Justyna Połujańska - Golanko