I Jarmark Świąteczny. 27.11.2019r
Dzień Pluszowego Misia - grupa Motylki 25.11.2019
- 2
„CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ!” 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej…W przedszkolu w grupie maluszków- „Motylki” jak co roku Święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego misia.W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez Misiową Mamę, p. Anetę Konefał z projektu „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury, która opowiedziała dzieciom bajkę (https://youtu.be/KhuVxPPJL60), a na koniec zabawy był poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.
Opracowała:Agnieszka Piontek-Prusinowska
Dzień Kredki - 22.11.2019 r.
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…
22 listopada zorganizowano w oddziale przedszkolnym, w grupie 5-6 latków, Dzień Kredki. Święto to jest szczególne w życiu każdego dziecka, gdyż dzięki kredkom potrafią wyrazić swoje emocje w różnych pracach plastycznych. Tego dnia dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami kredek, a także uczestniczyły w zabawach dydaktycznych. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe medale.
Opracowała: Tyszka Dorota
Spotkanie z pszczelarzami 22.11.2019
- 1
22.11.2019 r. w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Bliżej pszczół” zorganizowaliśmy spotkanie z panią Hanną Jaworską – prezesem Rejonowego Koła Pszczelarskiego w Piszu oraz z panem Grzegorzem Tereszczakiem, który także zajmuje się hodowlą pszczół. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – VII. Celem spotkania było podkreślenie znaczenia pszczół w przyrodzie i konieczność ich ochrony. Podczas spotkania dzieci i uczniowie dowiedzieli się o organizacji życia w ulu, ich pracy i zwyczajach. Przywiezione przez naszych gości akcesoria pszczelarskie, ilustracje, ule oraz produkty pszczele poszerzyły informacje o pszczołach i pracy pszczelarza. Na koniec wizyty odbyła się degustacja pysznego miodu. Mamy nadzieję, że to spotkanie uświadomiło naszym dzieciom i uczniom, jak ważną rolę pełnią pszczoły w naszym środowisku i dlaczego trzeba o nie dbać.
Opracowała: Iwona Ciszewska
Kolejne dyplomy i upominki dla Małych Czytelników rozdane. 22.11.2019
Wśród wyróżnionych znalazły się: Dominika Szakajt, Marta Jakubczyk, Roksana Świderska.
Gratulujemy najmłodszym czytelniczkom!
Opracowała Justyna Połujańska - Golonko
Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21.11.2019
- 9
„ Nie proś świata,
aby się zmienił na lepsze,
to Ty zmień się pierwszy”(Anthony de Mello)
21 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.
W obchody tego sympatycznego święta włączyła się cała społeczność szkolna. Od 18 listopada funkcjonowała „SKRZYNKA ŻYCZEŃ I POZDROWIEŃ ”. Każdy, kto chciał przygotować komuś niespodziankę, mógł wrzucić do niej liściki z miłymi słowami, pozdrowieniami. Karteczki z życzeniami dla kolegów, koleżanek, pracowników szkoły zostały dostarczone do adresatów w Dniu Życzliwości i Pozdrowień, wywołując uśmiech na ich twarzach. W szkole dominował kolor optymizmu i radości. Wszyscy uczniowie, nauczyciele
i pracownicy byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte elementy garderoby.W tym dniu również zostały wręczone nagrody uczniom, którzy brali udział
w konkursie „ Moja ulubiona postać z bajki”.Wyniki prezentują się następująco:
I miejsce – Wojciech Zajkowski z kl. III
II miejsce- Zuzanna Zduńczyk i Kamil Zduńczyk z oddziału przedszkolnego
III miejsce – Anna Jakubczyk z kl. III i Wiktor Świderski z kl. II
Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy!
Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko
od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nasz nawiązką!!!Opracowały : Justyna Połujańska Golanko, Agnieszka Piontek – Prusinowska, Elżbieta Jackiewicz
Mały Miś i prawa dziecka 20.11.2019
20 listopada 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego, grupa 5-6 latków, obchodziły w ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W 30. rocznicę przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka wychowawczynie przypomniały dzieciom ich podstawowe prawa. Najmłodsi własnoręcznie je zaakceptowali.
Opracowała Dorota Tyszka
Wyjście do pasieki. 19.11.2019
19.11.2019 r. uczniowie klas I - V w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Bliżej pszczół" uczestniczyli w wyjściu do pobliskiej pasieki. Od właściciela pasieki i jego syna uzyskali wyczerpujące informacje na temat życia pszczół i pracy pszczelarza. Poznali sposoby zabezpieczania uli i pszczół na zimę oraz fazy rozwoju pszczół. Zobaczyli narzędzia i przyrządy niezbędne w pracy pszczelarza: ramki, dymiarkę, wirówkę, strój pszczelarza itp. Największą atrakcją było próbowanie miodu prosto z plastra.
Opracowała: Iwona Ciszewska
Baśń muzyczna 18.11.2019
18.11.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III mieli okazję obejrzeć baśń muzyczną z prezentami "W tajemniczej krainie krasnali". Spektakl przygotował Teatr Muzyczny "Duduś" z Łodzi. Dzięki pięknej scenografii, efektów świetlnych oraz profesjonalnego występu aktorów, nasi podopieczni zostali wprowadzeni w magiczny świat baśni. Po spektaklu każda klasa otrzymała prezent w postaci gier planszowych a wszystkie dzieci i uczniowie balony.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień 17.11.2019
21 listopada w naszej szkole obchodzony będzie Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu uczniowie, nauczyciele i pracownicy zakładają żółte elementy garderoby.
Opracowała: Justyna Połujańska - Golanko
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
„Promujemy życzliwość i kulturę osobistą”
,,JEŚLI USUWA SIĘ Z ŻYCIA MIŁOŚĆ I ŻYCZLIWOŚĆ,
TO USUWA SIĘ WSZELKĄ PRZYJEMNOŚĆ”. – Cyceron
Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazję do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce obchodzony jest od 2006 roku. W tym roku i nasza szkoła bierze udział w akcji.
Organizatorami szkolnej kampanii są:
p. Agnieszka Piontek-Prusinowska, p. Justyna Połujańska- Golanko, p. Elżbieta Jackiewicz.
Cele szkolnej kampanii:
- Uświadomienie uczniom, że Dzień Życzliwości i Pozdrowień to dzień bardzo szczególny.
- Uświadomienie członkom społeczności szkolnej, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym.
- Przekazanie uczniom informacji dotyczących właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.
- Doskonalenie umiejętność wykorzystywania zasad, na których powinna opierać się przyjaźń.
- Integracja i wdrażanie uczniów do kulturalnej współpracy oraz zabawy.
- Zachęcanie członków społeczności szkolnej do okazywania życzliwości na co dzień poprzez wręczanie każdemu symbolu życzliwości.
Zasady funkcjonowania szkolnej
„Skrzynki życzeń i pozdrowień”
- Szkolna „Skrzynka życzeń i pozdrowień” będzie służyć jako szkolna poczta życzliwości w dniach od 18 do 20 listopada.
- Karteczki z życzeniami i pozdrowieniami dla waszych kolegów, koleżanek, pracowników szkoły będą dostarczone do adresatów w dniu obchodów Szkolnego Dnia Życzliwości, tj. 21 listopada.
- Ilość wykonanych karteczek jest nieograniczona- wszystkie zostaną dostarczone.
Zadania dla wychowawców:
- Przeprowadzenie lekcji wychowawczych.
- Zapoznanie uczniów ze sposobem „funkcjonowania” szkolnej „Skrzynki życzeń i pozdrowień”.
Głosuj na naszą świetlicę. 12.11.2019 r.
Objazdowe planetarium 12.11.2019
12.11.2019 r. naszą szkołę odwiedziło objazdowe planetarium. Uczniowie wszystkich klas i dzieci z oddziałów przedszkolnych podczas prawie godzinnego seansu poznali zjawiska astronomiczne, Układ Słoneczny, planety, pracę astronautów, itp.
Narodowe Święto Niepodległości 08.11.2019
- 6
8 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema
w Bemowie Piskim odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się recytacją utworów patriotycznych. O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy. Następnie uczniowie klas IV-VIII przedstawili rys historyczny ukazujący drogę Polski do odzyskania niepodległości.Opracowały: M. Mikicin, A. Radkiewicz
Październik był MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH. 08.11.2019
- 3
Październik był MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Tegoroczne święto odbywało się pod hasłem : „WYOBRAŹ SOBIE”.
Pani Justyna Połujańska - Golanko ze Szkoły Podstawowej w Bemowie Piskim
we współpracy z bibliotekarzami ze Szkoły Podstawowej w Kożuchach i Szkoły Podstawowej w Skarżynie przeprowadziła w naszej szkole akcje, mające na celu ukazanie roli biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.Zakres zadań zrealizowanych w ramach akcji dla klas 0 - VIII:
- „SŁODKIE WYPOŻYCZENIA”
Każdy uczeń, w miesiącu październiku, za wypożyczenie książki i rozwiązanie wylosowanej zagadki czytelniczej, był częstowany smakołykiem.
- AKCJA „KSIĄŻKOWA LISTA PRZEBOJÓW”
24 października odbyło się głosowanie na książkę, którą warto przeczytać i polecić innym. Amelia Ratkiewicz z kl. VIII została wylosowana spośród biorących udział
w głosowaniu. Polecana przez nią książka to : „Koszmarny Karolek pisze list” Francesci Simon . Uczennica otrzymała nagrodę rzeczową.- „ KONKURS PLASTYCZNY” dla kl. 0 - IV
Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowania okładki książki pt. „Wyobraź sobie” .
Wyniki:
I miejsce – Zuzanna Zduńczyk (oddział przedszkolny)
II miejsce – Lena Cygan ( II klasa)
III miejsce – Roksana Parda ( I klasa)
- Akcja „KUFEREK ŻYCZEŃ”
Do pudełka wystawionego w bibliotece można było wrzucać swoje propozycje zakupu nowych książek. Spośród biorących udział w głosowaniu został wylosowany jeden zwycięzca – Kacper Karwowski z kl. V. Polecana przez niego książka pt. „ Pax” Sary Pennypacker zostanie zakupiona do biblioteki i opatrzona jego dedykacją .
Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się 5 listopada podczas Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Zorganizowano wystawę pokonkursową , nagrodzono zwycięzców, na gazetce przy bibliotece umieszczono „ Ranking najpopularniejszych książek w szkole”.
Miło nam poinformować, że Najlepszym Czytelnikiem Miesiąca Października został Karol Gromadzki z kl. IV, który przeczytał 17 książek. Uczeń otrzymał dyplom i drobny upominek.
Klasa II przeczytała w październiku 104 książki i zajęła I miejsce w rankingu klas.
Opracowała Justyna Połujańska - Golonko
Wizyta w Jednostce Wojskowej 07.11.2019 r.
- 3
07.11.2019 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim odwiedzili Jednostkę Wojskową w Bemowie Piskim. Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt bojowy wojsk czterech armii Sojuszu Północnoatlantyckiego – Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji. Spotkanie to było okazją do zachęcenia żołnierzy do wsparcia szkoły w konkursie „1000 powodów by czytać oraz w konkursie „ Się gra, się ma. Odlotowy Playroom”.
Opracowała; Iwona Ciszewska
Młodzi dla Niepodległej. 06.11.2019 r.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 05.11.2019
- 9
5 listopada, z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim zamieniła się w zaczarowaną krainę. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy przebrali się za swoje ulubione postacie z bajek. W tym dniu można było sobie przypomnieć bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą rozróżniania dobra od zła, oswajają dziecięce lęki. Podczas obchodów tego święta, dzieci rozwiązywały zagadki, quizy, wykonywały prace plastyczne na konkurs „ Moja ulubiona postać bajkowa”. W trakcie zajęć w klasach oraz w świetlicy szkolnej nauczyciele czytali uczniom ich ulubione bajki. Zorganizowano również bajeczny pokaz mody, któremu towarzyszyło wiele zabawy i śmiechu.
Opracowała: Justyna Połujańska - Golonko
Pierwszy dyplom dla Małego Czytelnika! 05.11.2019
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pierwszą osobą, która zdobyła miano Małego Czytelnika jest Lena Kosikowska z oddziału 3,4-latków. Jako pierwsza z dzieci biorących udział w akcji „ Mali Czytelnicy” uzbierała komplet wszystkich pieczątek w Karcie Małego Czytelnika.
Gratulujemy małej czytelniczce, która wytrwale przychodziła do biblioteki, wypożyczała książki i dzięki temu została uhonorowana imiennym dyplomem, potwierdzającym jej czytelnicze zainteresowania oraz otrzymała drobny upominek.
Opracowała: Justyna Połujańska-Golonko
SZKOŁA DO HYMNU 04.11.2019 r.
Konkurs!!! "1000 powodów by czytać" 04.11.2019
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie