• Powitanie wiosny 21.03.3002

• Nowa galeria Powitanie wiosny 21.03.3002 została dodana do albumu fotograficznego

21 marca 2022r.  uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema powitali wiosnę.
            Tego dnia odbyły się pogadanki z leśnikami na temat ptaków.  Sprawdzaliśmy swoje umiejętności w rozwiązywaniu wiosennych łamigłówek. Uczniowie kl. IV- VI  rozegrali  mecz siatkówki oraz przygotowali pyszne wiosenne kanapki. Wszyscy  wykonaliśmy piękne  kwiaty z którymi  w barwnym korowodzie wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. W taki sposób pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.

Opracowała: M. Plona, B. Bogdańska

• Zbiórka darów Waszych serc 04.03.2022

• Nowa galeria Zbiórka darów Waszych serc 04.03.2022 została dodana do albumu fotograficznego

Szanowni mieszkańcy Bemowa Piskiego!

Zbiórka darów Waszych serc odbywa się w Bemowskiej świetlicy, ale także można je przynosić do szkoły. Pierwsza partia przekazanych przedmiotów już została przekazana do Białej Piskiej, a stamtąd powędrowała dalej. Za wszystkie serdecznie dziękujemy. Zbiórka trwać będzie nadal. Prosimy o przekazywanie rzeczy wyłącznie znajdujących się na liście, która będzie aktualizowana w zależności od zmieniających się potrzeb.

• Tydzień Języka Ojczystego 04.03.2022

• Nowa galeria Tydzień Języka Ojczystego 04.03.2022 została dodana do albumu fotograficznego

Od 21 do 25 lutego 2022 r.  w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim obchodzony był Tydzień Języka Ojczystego. Jego celem było promowanie świadomego posługiwania się poprawnym, pięknym językiem polskim w mowie i piśmie.

Z tej okazji przygotowano  szereg działań. Przy bibliotece szkolnej została umieszczona gazetka informująca o historii i znaczeniu Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, ciekawostki oraz łamańce językowe. Na korytarzach szkolnych pojawiły się  kartki z najczęstszymi błędami popełnianymi przez Polaków. Uczniowie codziennie rozwiązywali zadania  dotyczące błędów językowych, ortografii, związków frazeologicznych, przysłów, wykonywali ćwiczenia doskonalące czytanie ze zrozumieniem, wzbogacali słownictwo, brali udział w „dyktandzie bieganym” oraz w podchodach z kodami QR.  Każda klasa wykonała plakat promujący język ojczysty, chętni  brali udział w wyzwaniach językowych, a  młodzież czytała przedszkolakom ich ulubione bajki.

W ramach obchodów Tygodnia Języka Ojczystego zorganizowano  następujące konkursy :

• Mistrz Języka Ojczystego”  dla kl. V – VIII

Wyniki:

Kategoria kl. V – VI

Lena Rzodkiewicz – kl. VI

Kategoria kl. VII – VIII

Kacper Karwowski – kl VII

• Mistrz Ortografii dla kl. II – III

Wyniki:

kl. II – Aleksander Jackiewicz

kl. III – Jan Mikicin

• „ Lapbook o mojej ulubionej lekturze”

Wyniki :

Kategoria kl. I – IV

I miejsce – Jan Mikicin z kl. III

II miejsce – Kornelia Galanty z kl. III

III miejsce – Fabian Piórkowski z kl. III

Kategoria kl. V- VIII

I miejsce – Lena Rzodkiewicz z kl. VI

II miejsce – Kacper Karwowski z kl. VI

III miejsce – Nikola Tercjak z kl. VI

W naszej szkole dni  te upłynęły pod znakiem troski i dbałości o język polski. Pamiętajmy, że należy dbać o niego cały rok, a  nie „tylko od święta”.

Tydzień Języka Ojczystego okazał się wartościową inicjatywą, zaangażował wielu uczniów do działania, pogłębił refleksję i umiejętności językowe.

Opracowała: J. Połujańska - Golanko