• „Profilaktyka Smyka”. 16.05.2022

• Nowa galeria „Profilaktyka Smyka”. 16.05.2022 została dodana do albumu fotograficznego

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Bemowie Piskim  aktywnie włączyła się w realizację wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. „Profilaktyka Smyka”. Uczniowie z klasy I- III z zaangażowaniem poznawali  przygody niesfornej Poli, a tym samym uczyli się zasad bezpieczeństwa, w różnych sytuacjach, związanych z zachowaniem na drodze, korzystania z numerów alarmowych jak również bezpiecznego korzystania z Internetu.

Dziękujemy za możliwość udziału w projekcie.

Agnieszka Piontek-Prusinowska

• Projekt pt. „Poznajmy się” 06.05.2022 r.

• Nowa galeria Projekt pt. „Poznajmy się” 06.05.2022 r. została dodana do albumu fotograficznego

W piątek 6 maja 2022 roku w ramach realizacji Projektu pt. „Poznajmy się” rozpoczęliśmy pięciotygodniowe działania. Gośćmi i jednocześnie partnerami projektu są żołnierze z Batalionu Wielonarodowościowego: przedstawiciele Rumunii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Tydzień pierwszy poświęcony był szeroko pojętemu polskiemu patriotyzmowi.W działania włączyły się również najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego.3-4 latki przygotowały piosenkę pt. „Jestem Polką i Polakiem”, dzieci z grupy 5-6 latków zadeklamowały „Katechizm Młodego Polaka”, wywołując uśmiech i wzruszenie na twarzach wszystkich.Pierwszym punktem programu przygotowanym dla zaproszonych gości i sojuszników była inscenizacja, ukazująca trudną drogę Polaków do wolności, a przede wszystkim do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dokument ten był pierwszym w Europie, a drugim na świcie po Stanach Zjednoczonych.

Oprócz symbolicznych przekazów podczas przedstawienia, można było poznać wiele faktów historycznych. Sojusznicy z Panią Dyrektor ruszyli w podróż po pokojach tematycznych, obrazujących dzieje historii na przestrzeni wieków.

W pierwszym pomieszczeniu uczennice klasy ósmej: Julia Jackiewicz i Agata Czartoryjska opowiadałyz pasją o naszym patronie, tj. generale Józefie Bemie. Przytoczyły fakty z życia i zaprezentowały galerię portretów wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Następne pomieszczenie to wystawa pt. „Dwie okupacje”. Wewnątrz przygotowane dla zwiedzających były eksponaty z II wojny światowej, pamiątki rodzinne żołnierzy represjonowanych i kombatantów. Pieczę nad merytorycznymi zagadnieniami trzymał absolwent naszej szkoły Wiktor Rzodkiewicz,który w języku angielskim wyjaśnił, czym był trudny czas okupacji dla naszego kraju.

Kolejnym punktem programu było niezwykłe spotkanie z Panem Sergiejem, który podzielił się z nami historią zsyłki Polaków na Syberię.

Następny etap historycznej podróży to pokój poświęcony ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM.Wystawa dwujęzyczna wzbogacona została o prelekcję uczennic z klasy ósmej: Oliwii Zakrzewskieji Mai Jasińskiej. Dziewczęta przybliżyły koleje życia i sylwetki NIEZŁOMNYCH.

Uczniowie udekorowali wnętrze placówki naszymi barwami narodowymi, przygotowali oprawę muzyczną, która wyciskała łzy wzruszenia.

Podsumowaniem pierwszego piątku było wspólne zdjęcie z flagami w dłoni i wpisy gości do księgi pamiątkowej.

Opracowały: Anna Radkiewicz, Marta Mikicin

• Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski 04.05.2022r.

• Nowa galeria Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski 04.05.2022r. została dodana do albumu fotograficznego

4 maja 2022 roku w grupie 5,6 - latków odbyły się zajęcia pt. Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski" przeprowadzone przez Pana Jacka Rutkowskiego  - pracownika Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Celem zajęć było kształtowanie poczucia dumy i przynależności narodowej, rozbudzenie zainteresowania Ojczyzną i szacunku do symboli narodowych wśród dzieci.

W trakcie zajęć wychowankowie oglądali prezentację multimedialną, słuchali prelekcji prowadzącego,  a następnie mieli za zadanie ułożyć puzzle przedstawiające godło Polski.

Lekcja patriotyzmu z elementami zabawy zakończyła się recytacją wiersza autorstwa Władysława Bełzy "Kto ty jesteś?" w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego.

Opracowały: Anna Orzechowska, Dorota Tyszka