• Doradztwo zawodowe - spotkanie 28.04.2022

• Nowa galeria Doradztwo zawodowe - spotkanie 28.04.2022 została dodana do albumu fotograficznego

28 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy VIII  poznali ofertę kolejnej szkoły średniej z naszego regionu. Tym razem było to spotkanie z dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 z Białej Piskiej

Pani Dyrektor Anna Wietecha wraz z uczniami dla przyszłych absolwentów klas VIII przygotowała prezentację i przedstawiła swoją ofertę edukacyjną.

Więcej informacji na stronie internetowej szkoły https://zsnr1bialapiska.pl/  Chętnych odsyłam do zapoznania się z ofertą edukacyjną również na faceboku  http://zsnr1bialapiska.pl/

Opracowała: A. Piontek-Prusinowska

• Dzień Ziemii 21.04.2022

• Nowa galeria Dzień Ziemii 21.04.2022 została dodana do albumu fotograficznego

21 kwietnia 2022 w naszej szkole obchodziliśmy największe święto ekologiczne- ,,Dzień Ziemi”, którego  celem  jest promowanie zachowań chroniących środowisko i naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy pokaz ,,Eko-mody". Dzieci zaprezentowały ekologiczne stroje wykonane z odpadów.

Opracowały: M. Plona, B. Bogdańska

• Żonkile 20.04.2022

• Nowa galeria Żonkile 20.04.2022 została dodana do albumu fotograficznego

Żonkile

19 kwietnia 2022 roku obchodzono 79. rocznicę wybuchu powstania
            w getcie warszawskim.
            To już dziesiąta, jubileuszowa, edycja akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

Uczniowie naszej szkoły w środę 20 kwietnia 2022 po raz kolejny wzięli udział w Akcji Żonkile pod patronatem Muzeum Żydów Polskich Polin. Tegorocznym tematem przewodnim akcji była miłość. Przebieg uroczystości, nie mógł odbyć się bez kwiatów, żywych i tych własnoręcznie wykonanych przez uczniów.
            Zgodnie z harmonogramem i materiałami  przygotowanymi przez Muzeum Żydów Polskich Polin,  uczniowie klas IV-VIII  uczestniczyli w obchodach, upamiętniających powstanie w getcie warszawskim.

Opracowała: M. Mikicin

• Chabry z Poligonu 13.04.2022r.

• Nowa galeria Chabry z poligonu 13.04.2022r. została dodana do albumu fotograficznego

13 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 5-6 latków udały się do miejscowej świetlicy wiejskiej. Tam czekały na nie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Chabry z Poligonu” z niespodzianką.

Opracowały: Tyszka Dorota, Orzechowska Anna

• Międzynarodowy Dzień Książki 05.04.2022

• Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Książki 05.04.2022 została dodana do albumu fotograficznego

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku  2 kwietnia. Data ta nie została wybrana przypadkowo. Dzień ten jest jednocześnie dniem urodzin Hansa Christiana Andersena, duńskiego baśniopisarza. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie, zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

Międzynarodowy Dzień  Książki dla Dzieci został ustanowiony w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Od tamtego czasu co roku inne państwo jest gospodarzem oficjalnych obchodów tego święta. Polska była organizatorem w 1979 roku. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszych oraz uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek.

W naszej szkole święto to obchodziliśmy 1 kwietnia. Każdy, kto w tym dniu wypożyczył książkę z literatury dziecięcej i wziął udział w quizie na temat baśni , otrzymał słodką niespodziankę. Podczas przerw można było wysłuchać utworów  Hansa  Christiana Andersena w interpretacji Jerzego Stuhra. Przed biblioteką szkolną umieszczona została gazetka dotycząca tego wydarzenia. Z tej okazji zorganizowano  również konkurs czytelniczo – plastyczny dla klas 1 – 3  pt. „ Książka moim przyjacielem”.

Jego wyniki wyglądają następująco:

I miejsce – Adam Kryjak z kl. I i Lena Narewska z kl. III

II miejsce – Paweł Parda z kl. II i Jan Mikicin z kl. III

Najlepszym Czytelnikiem Marca została Lena Narewska z kl. III.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opracowała: Justyna Połujańska - Golanko