• DZIEŃ CHŁOPAKA 30.09.2022

• Nowa galeria DZIEŃ CHŁOPAKA 30.09.2022 została dodana do albumu fotograficznego

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września chłopcy z oddziału przedszkolnego, z grupy 5-6 latków oraz 3-4 latków, obchodzili swoje święto. Z tej okazji panie razem z dziewczynkami i rodzicami przygotowały dla nich miłe niespodzianki, m.in laurki, medale, legitymacje „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki i oczywiście mnóstwo życzeń. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci. Chłopcom składamy serdeczne życzenia, a rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu niespodzianki.

Opracowały: Dorota Tyszka, Elżbieta Jackiewicz

• Dzień PRZEDSZKOLAKA 20.09.2022

• Nowa galeria Dzień PRZEDSZKOLAKA 20.09.2022 została dodana do albumu fotograficznego

20 września 2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego, obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji Rodzice przygotowali słodki poczęstunek oraz atrakcyjne upominki dla swoich pociech. Dzień upłynął na wesołych zabawach przy muzyce. Dzieci miały okazje uczestniczyć w ciekawych konkursach. W nagrodę wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy, które sprawiły im wiele radości. Uśmiech na twarzach naszych małych podopiecznych, świadczył o tym, że świętowanie było udane. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego święta.

Opracowały: E. Jackiewicz, D. Tyszka, A. Orzechowska

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 16.09.2022

• Nowa galeria SPRZĄTANIE ŚWIATA 16.09.2022 została dodana do albumu fotograficznego

„Wszystkie śmieci są nasze” plakt-sprzątanie-świata-2022-top-696x503

Dnia  16.09.2022r.  uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa  Bema w Bemowie Piskim  włączyli się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło akcji   brzmiało „Wszystkie śmieci są nasze”.  Akcję sprzątania najbliższego otoczenia  poprzedzały   zajęcia edukacyjne podczas , których uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przypomnieli sobie zasady prawidłowej segregacji  odpadów oraz recyklingu. Uczniowie  obejrzeli film edukacyjny „ Ekokultura”, bajkę proekologiczną-edukacyjną .Ponadto uczniowie układali  ekologiczne puzzle,  wysłuchano  piosenki pt. „ segreguję śmieci”, rozwiązywano quizy.  Wszyscy  uczniowie   klas I-VIII i oddziałów przedszkolnych wykonali plakaty ph: „  Wszystkie śmieci są nasze”. Po zajęciach edukacyjnych  uczniowie pod opieką nauczycieli i wychowawców uczestniczyli  w  sprzątaniu  najbliższego otoczenia.  Zebrane śmieci, popakowane w worki zostały  złożone przed bramą wjazdową .

Sporządził : Piotr Plona

W ramach obchodów Sprzątania Świata  w dniu 16.09.2022r.  w  kl. I-III  (na 3 godz. lekcyjnej) i IV-VIII (na 4 godz. lekcyjnej) proszę o przeprowadzenie lekcji tematycznie związanej z  akcją podczas której uczniowie wykonają plakaty  pt. „ Wszystkie śmieci nasze są nasze”.  Zajęcia przeprowadzają nauczyciele, którzy mają w tym dniu na danej godzinie zajęcia z uczniami. Po zajęciach w klasach odbędzie się akcja sprzątania w terenie. Rękawice i worki   zostaną przekazane nauczycielom uczestniczącym w akcji dzień wcześniej. Proszę wychowawców o przekazanie uczniom  informacji na temat odpowiedniego ubioru podczas akcji. Po zakończonym  sprzątaniu uczniowie wracają do szkoły na obiad. Kolejne zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji.

Przykładowe materiały do wykorzystania celem wprowadzenia w klimat akcji „ Wszystkie śmieci są nasze”

Oddziały przedszkolne: Ekokultura –film edukacyjny

w klasach I-V bajka edukacyjna -proekologiczna

Ułożenie ekologicznych puzzli.

https://www.youtube.com/watch?v=L0saEsaDPG4( piosenka –segreguję śmieci) kl. VI-VIII

Harmonogram Sprzątania Świata 2022- BEMOWO PISKIE

oddziały przedszkolne - po śniadaniu (dokładną godzinę wyjścia ustalą nauczyciele przedszkola)

-  sprzątanie terenu przy budynku szkoły

opiekunowie :   Anna Orzechowska, Dorota Tyszka, Elżbieta Jackiewicz

kl. I- III -  teren przy garażach( graniczących z posesją szkoły)  4 godz. lekcyjna

opiekun : Agnieszka Aleksiewicz, Bogumiła Bogdańska,  Iwona Ciszewska

Uwaga:   Opiekę nad uczniami podczas akcji  w klasach IV-VIII  sprawują nauczyciele , którzy  w dniu 16.09.2022r.  mają zajęcia z klasami podczas 5 godziny lekcyjnej.

kl. IV i V  -górka leśna

kl. VI – VII droga poligonowa (do znaku stop- szlaban)

kl. VIII teren (teren wokół dawnego kasyna)

koordynator akcji: Piotr Plona

• Międzynarodowy Dzień kropki 15.09.2022

• Nowa galeria Międzynarodowy Dzień kropki 15.09.2022 została dodana do albumu fotograficznego

15 września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Gen. Józefa Bema w Bemowie Piski dzieci z Oddziału przedszkolnego obchodziły święto kreatywności, odwagi i zabawy, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

W tym wyjątkowym dniu odbyła się pogadanka, zaprezentowano film edukacyjny" Przygody Kropki".  Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach "Magiczne kropeczki"," Szukaj kropeczki" oraz wspólnie bawiły się przy muzyce, tańczyły, wykonywały kropkowane prace plastyczne.  Radości, uśmiechu i fantazji w stawianiu kolorowych kropek nie zabrakło.
            To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Opracowała: A. Orzechowska